"Ha valamit akarsz, légy szenvedélyes! Gondold végig, miért szereted, amit akarsz, és miért gyűlölöd, hogy nem a tiéd, amit meg akarsz kapni. Ha ezt a két gondolatot egyesíted, lesz elegendő energiád, hogy felállj a székről, elindulj, és megszerezd magadnak, amire vágysz."
Lehet, hogy pontosan erre?
Sikerre születtél!
Kurt Tepperwein: A gazdagság forrása (könyvajánló)
Egy igazi mestert nem a pénz irányít - ő irányítja a pénzt, és a pénzt dolgoztatja maga helyett."
Kurt Tepperwein segítségével képesek leszünk egy egészen új pénztudatot kifejleszteni, amely meghozza a várva várt bőséget. Pénzügyeink mesterévé válunk, könnyűszerrel felszámolhatjuk adósságainkat, és saját vagyont teremthetünk.
A pénzzel való mesteri bánásmód olyan egyszerű, mint az olvasás vagy az írás, tehát mindenki számára megtanulható! Hogy miért érdemes megtanulni? Mert aki hajlandó energiát fektetni a kötetben leírtak elsajátítására: - nincs kiszolgáltatva az anyagi gondoknak és körülményeknek, mindig több pénz áll a rendelkezésére, mint amennyit el tudna költeni, - könnyűszerrel meg tudja teremteni vagyonát, s ez nem csak pénzből, hanem alkotóerőből is áll, amelynek segítségével rövid időn belül megvalósíthatja céljait, - a belső és a külső gazdagságot egyaránt megteremti, a kettő közötti látszólagos ellentmondás megszűnik, - harmóniát tud teremteni önmagán belül a férfi és a női energiák, az ész és az érzelmek, valamint a megérzés és a cselekvés között, - azt teszi, amihez kedve van, kibontakoztathatja tehetségét és képességeit, szabadjára engedi szellemi alkotóerejét.
A természet saját maga teremtette meg gazdagságát, méghozzá saját forrásai és lehetőségei segítségével. Ennek mintájára az ember életfeladata nem más, mint a növekedés, ami életenergiánk, szeretetünk, lehetőségeink és ösztöneink megvalósításában, kibontakoztatásában rejlik. A legjobb, amit az emberiség javára tehetünk, hogy kihozzuk magunkból a legtöbbet! A pénz nem csak az anyagi világban segít tájékozódni, a szellemi világban is megmutatja az utat, méghozzá azt, amelyik önmagunkhoz vezet. Minél többet cselekszünk valódi énünk szerint, annál szabadabban és gazdagabban áramlik hozzánk az energia -, a pénz, amely kiszabadít az anyag fogságából, de csakis akkor, ha felismerjük és kihasználjuk valódi értékeit.Szeretnéd elolvasni ezt a könyvet?
Töltsd ki az alábbi űrlapot és küldöm Neked:
A Dharma, avagy az Élet céljának törvénye
Mindenki életének célja van, páratlan ajándékot vagy különleges értéket adni másoknak.
Az élet hetedik spirituális törvénye a Dharma, szankrit szó,amelynek jelentése: " az élet célja".
A Dharma törvénye azt mondja ki, hogy fizikai formában kell megnyílvánulnunk, hogy célunkat betöltsük. Nem véletlenül vagyunk itt, és mindegyikünknek fel kell fedeznie a célját önmaga számára. Valamennyien azért vagyunk itt, hogy felfedezzük felsőbbredű énünket, szellemi Önvalónkat.
Ez a Dharma törvényének első beteljesítése.A Dharma törvényének második eleme: egyedülálló értékeink kibontakoztatása.
Minden emberi lény rendelkezik páratlan értékekkel. Olyan értékekkel, amelyek páratlansága a kibontakozáskor nyilvánvalóvá válik, amilyen senki másnak nincs. Ez azt jelenti, hogy van valami, amit megvalósíthatunk, és ehhez a megvalósításhoz van egy út, amely különb, mint bárkié ezen a földön.
A Dharma törvényének harmadik eleme: az emberiség szolgálata.
Szolgálnunk kell embertársainkat és megkérdezni önmagunkat: "Hogyan segithetnék másoknak? Hogyan segíthetnék másoknak, akik kapcsolatba kerülnek velem?"
Ha a Dharma törvényét teljesen be akarjuk tölteni, meg kell hoznunk néhány elhatározást.Az első: Szellemi gyakorlatokkal az énem mögötti felsőbbrendű Önvalómat keresem.
A második: Fel akarom fedezni egyedülálló értékeimet. Ezeket megtalálva, jól fogom érezni magam, hiszen az öröm akkor tör fel, amikor az időtlen tudatba lépek. Ez pedig a boldogság állapotában következik be.
A harmadik: Meg akarom kérdezni magamat, hogyan tudom a legmegfelelőbben szolgálni az emberiséget. Válaszolni akarok erre a kérdésre, és a választ gyakorlatra váltani. Használni akarom egyedülálló értékeimet, embertársaim szolgálatára -, az ő igényeik betöltését teszem vágyammá, hogy segítsek és szolgáljak másokat.
Fedezd fel isteni lényegedet, találd meg egyedülálló értékeidet, szolgáld vele az emberiséget, és előreteremtheted mindazt a gazdagságot, amit csak akarsz!
(felh.irod.: Deepak Chopra: Az élet hét törvénye)
Szerinted célok nélkül lehet sikereket elérni?
Véleményem szerint a határozott válasz erre az, hogy NEM!
Nap mint nap az életünket célok elérésének kell szentelnünk! A célok lesznek képesek arra, hogy megtegyük azt a lépéssorozatot, amely garantálja nekünk annak elérését.
Ha nem határoztuk meg, ha nem látjuk magunk előtt, ha nem érezzük a zsigereinkben a célunkat, akkor annak elérése csak a szerencsének lesz köszönhető.
Mit gondolsz az alább felsorolt embereknek volt célja?
Bill Gates – Microsoft
Jeff Bezos – Amazon.com
Michael Dell – Dell
Larry Page és Sergey Brin – Google
Howard Schultz - Starbucks
Biztosan!
Amennyiben nem lett volna céljuk akkor a sikereik felé vezető úton, a legkisebb akadálynál feladták volna, és félbe hagyták volna tevékenyégüket!
Javaslom Neked Barátom, hogy legyenek céljaid! Legyen ez kicsi, közepes vagy nagy cél, a lényeg az, hogy legyen! Hidd el, páratlan eredményre leszel képes, amennyiben van konkrét célod!
Ajánlok Neked valamit! A célokat bontsd fel kisebb, úgynevezett rész célokra (egymásra épülő célok), amelynek elérésekor mindig egy mérföldkőhöz érsz! Miért szükséges ez? A motiváció miatt! Amennyiben a részekre bontott céljaidat eléred, további energiát kapsz a továbblépésre. Így sikereken keresztül vezet az utad a végső cél elérésig!
Nagyon fontos, hogy a célodat mindenképp írdd le és helyezd el olyan helyre ahol nap mint nap látod, elolvasod és érzed annak létét!