Milyen szalonnát válasszunk? Gyakorlatilag bármilyen szalonnából süthetünk. Ám mi mégis azt javasljuk, hogy válasszunk jó húsos, füstölt oldalszalonnát a sütögetéshez. Az oldalaikat irdaljuk be. Ez azért fontos, mert sütéskor, amikor a térfogata lecsökken, eldeformálódhat. Ha beirdaljuk, a sütés folyamán ezek az irdalt részek szépen kinyílnak és a szalonna egyenletesen átsülhet.
A nyársra húzzuk először a szalonnát, majd erre tehetünk még egy darab kolbászt is akár, végül tegyünk a végére egy közepes méretű vöröshagymát.A szalonna felső részét párhuzamos, majd erre merőleges metszésekkel vagdossuk be.A húsokat 2x3 cm-es négyszögekre szeleteljük. Minden egyes nyársra húzott szelet után ugyanolyan nagy szelet szalonnát és egy karika hagymát (vagy még mást) is szúrhatunk. Így váltogatva 10-15 cm hosszú tűzdelést kapunk. Ha szalonnát sütünk, a szalonnából kocka alakú darabokat vágjunk, s ezt a bőrkéjén keresztül szúrjuk át, s ezen a résen keresztül szúrjuk fel a nyársra.
A nyársat soha ne tegyük közvetlenül a tűz fölé, mert akkor könnyen szétéghet. A sütést legjobb a tűzrácson található parázs fölött vagy alig füstölgő láng mellett kell végezni. Erős lángon ne süssünk! A tűz, azaz a parázs felett 40-50 centivel, folyamatosan forgatva süssük meg a szalonnánkat. Addig süssük, amíg szép ropogós, arany barna nem lesz. A fekete szín már rosszat jelent, azt a kutyának se adjuk oda! Nagyon fontos! A félig átsült szalonnától komoly gyomorpanaszok léphetnek fel, ezért lépj túl a türelmetlenségeden, és várd ki, amíg tényleg átsül a szalonna.Sütés alatt, a nyársat időnként fordítsuk lefelé, hogy a szalonna zsírja rácsepeghessen a hagymára, ami ettől nagyon finom, zamatos lesz.Ne feledkezzünk el kiválasztani a megfelelő bort,hiszen nem csak közismerten étvágyfokozó hatással bír,de a jó hangulatról is gondoskodik -persze csak mértékkel- ám vigyázzunk, mert ahogyan a közmondás is tartja : "A jóból is megárt a sok!"