- A bajnoki sorrend eldöntése

2, A torna rendezői:

- Békés Megye női focicsapatai

- Domokos András, szervező

3, A torna résztvevői: Mindazon 12. életévét betöltött női játékos, aki a versenykiírásban foglaltakat elfogadja. 4, A torna lebonyolítása: - A fordulók összesített eredményei alapján alakul ki a végső sorrend. Részletes leírás mellékletben. - Téli átigazolási időszak: az őszi utolsó fordulót követően a tavaszi első forduló előtt két héttel bezárólag. - Saját forduló: - biztosítani kell legalább egy öltözőt ill. két felfestett (bójákkal is meg lehet oldani), füves kispályát kézilabdakapukkal - a pálya méretének 45-50 méter hosszúnak és 20-25 méter szé-lesnek kell lennie, a büntetőterület 6 méter - A fordulók első mérkőzéseinek javasolt kezdési időpontja 9:00 óra (meg-egyezés szerint változhat) - Játékidő: 2 x 15 perc Időpontok: 2011. szept. 10 vagy 11. 2011. szept. 24. vagy 25. 2011. okt. 08. vagy 09. 2011. okt. 22. vagy 23. valamint 2011 tavaszán négy forduló 5, Díjazás: I. : érmek, serleg + pezsgő + oklevél II. : érmek + pezsgő + oklevél III. : érmek + pezsgő + oklevél IV. : pezsgő + oklevél Különdíjak: - gólkirály, legjobb kapus, legjobb mezőnyjátékos, legsportszerűbb csapat 6, Egyéb rendelkezések: - Orvosi igazolás ajánlott, de nem kötelező - Minden játékos saját felelősségére versenyezhet - Öltözőt és tusolási lehetőséget biztosítani kell - Az elhagyott értékekért felelősséget nem vállalunk - Labdát minden csapat hozzon magával - Egy csapatba maximum 15 főt lehet nevezni (több játékos is nevezhető, de díjazás esetén 15 érmet biztosítunk.) - A pályán egyszerre 5+1 fő szerepelhet egy csapatban - A tornán a kispályás foci szabályai a mérvadóak - A bedobást csak dobni lehet, rúgni nem - Stoplis cipőben is szabad játszani (élesben nem!) - Egy játékos a bajnokság ideje alatt csak egy csapatban szerepelhet (kivéve, ha a téli átigazolási időszak alatt átigazol) - Győzelemért 3, döntetlenért egy pont jár - Azonos pontszám esetén sorrendben: - az egymás elleni eredmény - gólkülönbség - több rúgott gól - sorsolás dönt - Helyosztóknál döntetlen esetén a csapatok 3-3 büntetőrúgással döntik el a továbbjutást (az első hármat három különböző játékosnak kell rúgnia, ha nincs döntés, utána bárki rúghat akár többször is, de egymás után ugyanaz a játékos nem rúghatja a büntetőket.) - Kiállítás: 2 perc ill. végleges kiállítás - Akit a játékvezető egy mérkőzésről véglegesen kiállít, a következő mérkőzésen nem szerepelhet, további játékjogáról a versenybizottság és az aktuális bírók hatá-roznak. A kiállított játékos helyett 5 perc elteltével másik játékos visszamehet. - Ki nem állás esetén a vétlen csapat 3-0-s gólkülönbséggel kapja meg a 3 pontot - Fordulótól való távolmaradás esetén a csapat nem kap pontot - Vitás esetekben a versenybizottság dönt A versenybizottság tagjai: Domokos András Szivák László Tóth Gyula A versenybizottság tagjai határoznak a kiállított játékosok eltiltásának hosz-száról, ill. döntenek vitás esetekben. Minden csapatvezető felel a bajnokság színvonalas lebonyolításáért, fair-play szellemének betartásáért.