Ingyenes Angol online nyelvtanfolyam kezdőknek és újrakezdőknek. Ráadásul most megkapod ajándékba A Hatékony Angol Tanulás Titkai tanulmányom.

Keresés a honlapon

2 0 1 0.

30. ERKEL - EMLÉKVERSENY

2010. november 1 - 5.

November első hetében tartották Gyulán az Erkel Ferenc jubileumi sakkemlékversenyt. A 200. éve itt született Erkel nemcsak a zene, hanem a sakkozás terén is kiemelkedőt alkotott. A hétfordulós versenyt immár 30. alkalommal szervezték meg svájci rendszerben a Fehér-Körös parti városban, idén a bicentenárium jegyében. A 71 tagú mezőny két csoportban csapott össze az értékes díjakért. Az „A” Erkel mester csoportban negyvenen küzdöttek, közöttük két nemzetközi nagymester is. A győzelmet a Békésen elő ifjú Balogh Imre nemzetközi mester szerezte meg Flumbort András (Nagykanizsa) nagymester előtt, harmadik helyen a fiatal temesvári FIDE-mester, Balla Tamás végzett. Érdekes módon a 31 tagú „B” Márki mesterjelölt versenyen id. Balogh Imre, az „A” verseny győztesének édesapja lett az első. Ennek a csoportnak volt a tagja a Fleisz János nemzetközi versenybíró is, aki 4 pontjával holtversenyben a 8. helyen végzett. A díjkiosztást követően különleges programra került sor. A verseny fővédnöke, Portisch Lajos nemzetközi nagymester, sakkolimpiai bajnok, a nemzet sportolója sakkszimultánt adott az összesen 26 jelentkezőnek. Mint várható volt, a 73 éves nagymester főlényes győzelmeket aratott, azonban négy ellenfelének sikerült legyőznie őt, közöttük volt Fleisz János is.